Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké by měl mít člověk vlasy? 1/2

7. 10. 2018

 

Jaké by měl mít člověk vlasy?

Pojetí serióznosti tohoto nevinného dotazu bude jistě pro každého rozdílné, ale položme si tuto otázku zcela vážně: co je prosím onen nejsilnější faktor, který udává formu individuálním odpovědím?

Předně si řekněme, co je nabíledni: a sice že každému se nenabízí stejné možnosti voleb kštice. Kupříkladu vlasová výloha bude u muže v pokročilých letech s genovým fondem lysého otce samo sebou jiná, než u potenciálního potomka Jiřího Schelingera. U těchto přírodních ochuzení je styl dán už jaksi sám. Představíme-li si muže, jehož temeno hlavy pokrývá jen kůže, zbylý porost sám sebou vytvoří dojem koruny – ať žije král!

Známým nositelem tohoto privilegia je např. Michal David. Dobře ví, že léta už nelze vrátit zpět a proto umně zachází se strojkem. Ovšem netřeba stagnovat - i toto minimum lze dále rozpracovat, viz Ondřej Hejma - dokonce i takto ožebračený figurant si může nadále vychutnávat mladické pocity v silnějším povětří.

Někde matka natura není tolik chamtivá a vezme si „jen“ zpola, například ve formě tzv. koutů, či kolečkových pleší.  Koutace rovněž tvoří samozvané styly a je jen na inkriminovaném jedinci, zdali tuto výzvu přijme, nebo se před zubem času bude skrývat. Použití této zahálky je v praxi často viditelné zcela prostým spuštěním ofiny do čela. Toto samozřejmě může v určité momenty zafungovat zejména před cizími lidmi, se kterými se v nejlepším případě již nesetkáme – kompliment „vypadáte mladě“ je v tomto případě tím nejcennějším, protože my „víme.“

Potíž může skýtat nenadálý rozmar větru (Donald Trump zná), nebo vehementní sundání kapuce při příchodu na horskou boudu. Jistí lidé mohou po tomto incidentu zcela přehodnotit názor na vaši osobu, neboť mohou být dotčeni tím, že jste je celou tu dobu „vodili za nos.“

A pakliže jste osoba veřejně známá, prozradíte se do éteru již nesmazatelnou stopou (Pavel Řezníček: Cirkus Bukowsky – prudký vítr při rozhovoru s měřičem přehradní plochy). 

Dalším typem výskytu je kolco – cédéčko – tůň. Tento styl se dostal v oblibu především u asketicky založených pánů mnichů. Paprsek božské energie přijímaný skrze vír hlavy měl zjevnou sílu, zkrátka až vlasy opadaly. Ó ano, tím se také vysvětluje božské obdaření Zinedina Zidana.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář