Jdi na obsah Jdi na menu
 


Údržba a ladění

28. 8. 2017

Milí čtenáři,

ve vydání dnešního dílu se společně podíváme na základní obsluhu kávovaru. Ukážeme si, k čemu se vlastně používá standardní příslušenství a jak si stroj udržet v čistotě. Těchto pár snad užitečných větiček bude doprovázeno názornými obrázky.

 

Laborujeme s chutí:

img_20161227_090017.jpg

štelovací kolečko hrubosti namleté kávy nalezneme v zásobníku kávových zrnek. U kávovarů značky DeLonghi se v drtivé většině jedná o stupnici s hodnotami od jedné do sedmi, přičemž číslo 1 značí největší jemnost rozemletí, 7 nejhrubší. To poznáme i podle ilustrativních malůvek zrnek na kolečku. Požadovanou hodnotu nastavíme tak, aby směřovala na šipku vyznačenou na stříbrném krytu přístroje.

V předešlém díle jsme si pověděli o jednotlivých volbách „síly“ daného nápoje, která je vlastně jakousi parafrází pro časovou délku mletí mlýnku (rozumějme tím větší velikost kávového puku, přes který následně protéká voda).

Pohrání si s nastavením mlýnku u té které intenzity nám tak umožnuje pootevřít dvířka novým chuťovým rozměrům našeho nápoje k plné individuální spokojenosti.

Tip redakce: rozsah stupnice lze upravit (např. pokud se nám namletí kávy na nejnižší stupeň jeví stále příliš hrubé) – doporučujeme přenechat odbornému servisu.

 

Odměrka na kávu:

img_20161227_090136.jpg

tuto plastovou lžičku nalezneme po otevření středního dílu krytu ve vrchní části stroje, respektive napravo vedle zásobníku na zrnka. V základu bychom zde měli najít i trysku na vodu, na kterou jistě přijde řeč v některém z příštích dílů.

Místo uložení trysky se nachází v otvoru, do kterého budeme sypat předemletou kávu, což je režim, kdy z nějakého důvodu nechceme využít kávy v našem zásobníku přístroje, ba ani mlýnku. Můžeme tedy použít namletou kávu ze svých zásob. Pro tuto volbu je pak ještě zapotřebí stisknout na přístroji symbol odměrky (na obrázku vpravo dole). Obecně doporučené množství by měla pokrýt jedna odměrka, ale chce vyzkoušet, kolik je právě pro naši vlastní kávu to nej.

img_20161227_100303.jpg

Tip redakce: vyzkoušeli jsme tímto způsobem připravit i kávu instantní a je to skutečně možné - jen nečekejte puk.

 

Když vyschne řečiště:

img_20161227_100128.jpg

aneb když dojde voda. Ano, jelikož nejsme připojeni na vodovodní řád, je potřeba hlídat množství vody v nádržce. Pokud voda dosáhne minimální hladiny, přístroj nám dá tuto skutečnost vědět slovy „naplnit nádrž“ na displeji.

img_20161227_100153.jpg

Nádržku najdeme z čelního pohledu na pravé straně a ven ji dostaneme povytažením směrem k sobě. Poté ještě můžeme z nádržky sundat vrchní plexi-kryt, pro snazší naplnění, ale není to přímo nutné. 

Tip redakce: pokud se zapomenete a voda Vám dojde při přípravě kávy, nezoufejte – hladinu nádržky v klidu doplňte a vraťte. Přístroj Vaši kávu dodělá (neplatí však u všech typů).

 

Základní údržba a hygienická rutina:

img_20161227_090328.jpg

misku na kávovou sedlinu, tedy lógry ve formě puků, je potřeba alespoň jednou denně vyprázdnit. Pokud je puků příliš, přístroj se opět přihlásí o slovo a nepustí nás v činnosti přípravy nápoje dále. Je-li však puků jen pár a ponecháme je svému rozkladu, mohou nás v příštích dnech nemile překvapit zeleným zabarvením značícím plíseň.

Stejně tak je důležité dbát na čistotu odkapové misky, s nerezovým deklem, která je záchytnou nádobou kapající vody pod výtokem kávy. Zde samozřejmě nehrozí tak vysoké riziko závadnosti, ale pokud připravujeme i mléčné nápoje, je míra četnosti mytí i zde nabíledni. Malým pomocníčkem nám může být červený plováček, který při zvýšené hladině tekutiny v misce vyplave nahoru (na ilustračním foto bohužel chybí).

img_20161227_090353.jpg

Vytažení misky předchází otevření hlavních dvířek (pod výpustí kávy) a následné vytažení misky směrem k sobě, včetně nádobky na sedlinu. Tyto komponenty důkladně propláchneme pod tekoucí vodou a případně osušíme.

Tip redakce: pořádek a hygienické návyky dělají přátele nejen na pracovišti.